Author: admin

Në post “Big Brother VIP3” u diskutua mbrëmë rreth debateve dhe situatave të krijuara brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Por jo vetëm kaq, pasi Ledion Liço ngacmoi pak çiftet e krijuara në këtë edicion të tretë të reality show-t. Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u shprehën se janë të lumtur, por që kanë vendosur që t’a ruajnë anën e tyre private. Të pyetur nga Liço nëse kanë takuar prindërit e njëri-tjetrit, Meritoni u përgjigj: “Kemi vendosur që m’i ruajtur gjërat shumë private”. Ledioni: Juve çifti i dashuruar, kemi ndonjë lajm, keni qenë në ndonjë farmaci së fundmi? Meritoni:…

Read More

Aktori dhe finalisti i “Big Brother VIP 3,” Romeo Veshaj, është komentuar shumë për mos pjesëmarrjen në “Afterparty” dhe “Post Big Brother”. Mos reagimi i tij ka lënë vend për dyshime të cilat u komentuan sot në një emision televiziv ku të ftuar ishin dy ish-banorët e Big Brother, Olta Sheta dhe Toros Shahnaia. Sipas ish banorit, Veshaj mungoi pasi ka vendosur t’i qëndroj afër mentorit të tij, aktorit Agron Llakaj pas humbjes së bashkëshortes. “Romeo kishte atë sebepin e Agron Llakës dhe ka ikur direkt për t’i qenë afër xhaxhi Gonit dhe mirë ka bërë dhe mund ta ketë…

Read More

E ftuar në emisionin e kësaj të mërkure në Top Albania Radio në “Pardon My French” ka qenë Ori Nebijaj. Edhe pse u shkëput nga ekrani për t’i kushtuar vëmendje postit të saj si deputete e Partisë Demokratike, ajo u rikthye për të qenë opinioniste e edicionit të tretë të “Big Brother VIP Albania”. Në këtë intervistë ekskluzive, ajo na zbulon më shumë detaje rreth spektaklit pas mbylljes me sukses të këtij sezoni. E pyetur nga Arbri se nëse është mërzitur me veten për ndonjë personazh, që në fillim ka menduar ndryshe dhe pastaj e ka kuptuar rrugës që ndoshta…

Read More

Në nisje të “Post Big Brother” mbrëmjen e djeshme, aktorja Egla Ceno pësoi një incident i cili u bë me dije nga moderatori Ledion Liço. Pasi Ledioni tregoi incidentin, fituesja e “BBV3” Egla Ceno u shpreh se pas spektaklit do të shkonte për vizitë. Sakaq nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ajo ka bërë me dije se si është gjendja e saj shëndetësore. “Duke rikuperuar kërbishten nga rënia në studion e “BBV3”. Na mori të keqen dhe syri i keq!”– shkruan Egla.

Read More

Të hënën mbrëma u mbajt post ”Big Brother Albania Vip 3”, dhe që në nisje, moderatori Ledion Liço tha se Egla Ceno ka pësuar një incident, pasi është rrëzuar. “Tani për tani po rezistoj Ledion. Sapo të mbaroj postin do të shkoj të bëj një kontroll, por jam ok”, rrëfeu Egla. Aktorja ka rënë nga shkallët para se të niste transmetimin i emisionit. Pas mbarimit të ”Post Big Brother” Egla është dërguar në spital dhe pasi iu nënshtrua disa kontrolleve, dhe mësohe se është në një gjendje të mirë shëndetësore.

Read More

Heidi Baci dhe Romeo Veshaj i kanë dhënë fund aludimeve se nuk janë më bashkë, pasi aktori nuk e shoqëroi të dashurën e tij në festën pas përfundimit të BBV, si edhe mungoi në post Big Brother. Ka qenë Heidi ajo e cila përmes një postimi në Instagram, ka ndarë momente nda dhoma e tyre e gjumit, teksa Romeo i bie pianos. “Je shumë i mirë! E bërë shumë mirë”, dëgjohet t’i thitë ajo Romeos, ndërsa ky i fundit u shpreh se “e bëra keq, do e bëj edhe njëherë”. Kujtojmë që Romeo u pa dukshëm i mërzitur pasi la…

Read More

Arbër Hajdari është prej tre vitesh tashmë opinionist i “Big Brother VIP Albania”. Mirëpo komentet e tij së fundmi kanë revoltuar jo pak një pjesë të publikut. Mbrëmjen e djeshme gjatë Post Big Brother VIP, Arbër Hajdari ndërhynte shpesh mes banorëve për t’iu ndërprerë fjalën. Më shpesh opinionisti e bëri këtë ndaj aktorit Jul Deda, i cili u duk sikur vendosi me “shpatulla pas murit” produksionin, përsa i përket pamjeve ku Egla u pa rrugëve të Tiranës pas skualifikimit, pak para hyrjes në dhomën e bardhë. Ndërhyrjet e Arbrit bënë që shpesh aktori të devijonte nga tema, çka ka sjellë…

Read More

Egla Ceno është fituese e sezonit të tretë të “Big Brother VIP Albania”. Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka përkufizuar Eglën si një femër të fortë dhe me kauza të ndryshme për tu dalë në mbrojtje grave, ndaj u shpall edhe fituese. Por Balina ka mendim ndryshe nga moderatori i këtij sezoni, teksa në një postim në InstaStory shkruan: “Më bezdis shumë sa herë vendoset shenja e barazimit mes agresivitetit dhe forcës. Të jesh i dhunshëm, agresiv, vulgar e banal nuk…

Read More

Një prej episodeve më të diskutuar në këtë edicion të Big Brother Vip është shëtitja e Eglës në Komunë të Parisit, pas skualifikimit me zarf të zi. Ditën e djeshme ajo deklaroi se ka qenë në atë zonë të Tiranës, për të bërë kontrollet e nevojshme te psikologia para se të izolohej. Por nga video që ka qarkulluar në rrjet dy muaj më parë, Egla shihet se shoqërohet nga mikesha e saj, ish deputetja Elena Duka, e cila ka qenë një nga personat që e ka mbështetur më shumë aktoren në BBV.

Read More

Mbrëmjen e djeshme ishte nata e parë e post “Big Brother VIP3”, ku ish-banorët u përballën me njëri-tjetrin. Por jo vetëm kaq, pasi Ledion Liço i pyeti ata edhe në lidhje me jetën e tyre tani që janë jashtë shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Teksa pyeti Meriton Mjekiqin nëse ka patur mundësi që të lidhet me djalin e tij, Loar, moderatori u shpreh se ‘ende jo’. Ai shtoi se është duke tentuar që të komunikojë me nënë e djalit dhe t’a lejojë që të shkojë në Austri për t’a takuar. Pjesë nga biseda: Ledioni: Kanë qenë 72 orë shumë…

Read More